دپارتمان موسیقی

کلاس‌ها و کارگاه‌هایی که در موسسه‌ی راز و هنر برگزار میشود

آموزش فلوت رکوردر
ابتدائی ،متوسطه و پیشرفته

فلوت ریکوردر (به انگلیسی: Recorder) نام سازی بادی-چوبی، از خانودهٔ فلوت است. این ساز در محدوده‌های صوتی سوپرانو، آلتو، تنور و باس در دو اکتاو و نیم موجود است.

گیتار

پاپ

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون (به فرانسوی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد.

آواز کلاسیک

آواز کلاسیک

در آموزش آواز به سبک کلاسیک بر روی اصول و مبانی موسیقی بیشتر از هر نکته ای تاکید می‌شود. اساتید این حوزه بر این محور آموزش‎های خود را استوار کرده‎اند که با دانستن جزییات و تئوری موسیقی به طور کامل هنرجو می‎تواند درک درست و کاملی از این سبک داشته باشد.

آموزش سلفژ

سلفژ

سُلفِژ (به فرانسوی: Solfège) یا سرایش، در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آموزش آوازخوانی است که در آن هر نُتِ میزان با سیلاب خاصی که سیلابُ سُلفژ (یا سُلافاسیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از: دو، رِ، می، فا، سُل، لا، سی (یا تی).

تئوری موسیقی

تئوری موسیقی

تئوری موسیقی (به انگلیسی: music theory، به فرانسوی: théorie de la musique) نظریه‌ای دربارهٔ قواعد، اصطلاحات و نحوهٔ اجرای موسیقی است. تئوری موسیقی از قرن‌های گذشته ابداع شده و به‌تدریج تکامل یافته‌است. تئوری موسیقی شاخه‌ای تخصصی از رشتهٔ موسیقی است که شامل شناخت کلیهٔ قواعد، علامت‌ها و آشنایی با انواع صدای نُت‌ها، فاصله، ترکیب میزان‌ها، ضرب‌آهنگ (ریتم)، گام، و پرده‌های موسیقی است.

هارمونی

هماهنگی یا هارمونی (به انگلیسی: Harmony)، ریشه در کلماتِ یونانی دارد و در مُحاوره یا فلسفه، هارمونی را «تناسب» معنا می‌کنند. از نظرِ ریشه‌ای هارمونی به معنای وحدت و هماهنگی است و بیانگرِ یگانگی در اجزا و تشکیل یک واحدِ کل است. هارمونی فرایندی از ترکیبِ صداهای فردی است که با شنیدن همزمانِ آن‌ها تحلیل می‌شود.

سبک‌شناسی موسیقی غرب

موسیقی در سراسر جهان به عنوان فرهنگ و هنر هر کشوری شناخته می شود. هر موسیقی که شما شنیده اید از یک سبک خاصی پیروی می کند. تعداد سبک های موسیقی در سراسر دنیا بسیار زیاد می باشد و این تفاوت سبک در موسیقی به دوره زمانی، منطقه جغرافیایی، نوع سازهای به کار رفته و نحوه اجرای قطعه بستگی دارد. از مهمترین سبک های موسیقی در دنیا، می توان به سبک کلاسیک، سبک راک، سبک مینیمال، سبک سنتی ایرانی، سبک جز، سبک هیپ هاپ، سبک رپ، سبک اپرا و … اشاره کرد.

صداسازی آواز کلاسیک

در حین آواز خواندن دو عملکرد اساسی و از لحاظ ساختاری کاملا متفاوت ولی در یک راستا و به موازات یکدیگر شکل می گیرند. وقتی هنرجو می خواهد آوازی را بخواند، در یک زمان باید هم از امکانات صوتی بدنش به بهترین نحو ممکن برای خلق یک صدا ی خوب استفاده کند و هم باید از لحاظ ذهنی بینشی را که نسبت به موسیقی و سبک مربوطه در خود پخته و جمع آوری کرده است ارائه دهد. صداسازی ارتباط مستقیم با عملکرد اولی پیدا می کند.

اسکرول به بالا