دپارتمان هنرهای نمایشی

خانم مرضیه بدایت

مدرس تئاتر و بازیگری در دپارتمان هنرهای نمایشی موسسه‌ی فرهنگی هنری راز و هنر 

خانم بدایت پس از سالها کسب اطلاعات و تجربه‌ی آکادمیک، دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش خود را در دانشگاه تهران به پایان رساند.
ایشان از سال 1394 تاکنون در دانشگاه مشغول به آموزش به دانشجویان بوده و تاکنون داور جشنواره‌های متعدد هنرهای نمایشی  درنواحی مختلف بوده‌اند. 

نقل قولی از خانم بدایت در پژوهش و بررسی چهار اثر هنریک ایبسن با رویکرد تحلیل گفتمان دراماتیک

“هنریک ایبسن که همواره از او به عنوان پدر تئاتر نوین یاد می شود، نخستین درام نویسی است که توانسته به هدف های واقعگرایان پیش از خود به تمامی نائل آید و دوران تازه ای در تئاتر آغاز کند. در نمایشنامه های خانه ی عروسک، اشباح، بانوی دریایی و هداگابلر، دغدغه ی اصلی ایبسن؛ روابط شخصی، جایگاه زن در اجتماع – خانواده و حقوق زنان مطرح شده ، که مورد توجه نگارنده قرار گرفته است. حال این پایان نامه بر آن است تا با استفاده از روش تحلیل گفتمان لاکلا و موف، به بررسی گفتمان های حاکم و تعامل بین آنها پرداخته تا شاهد سرکوب، به حاشیه رانی، تخاصم میان گفتمان ها و در نهایت استقرار گفتمان ها باشد. برای این منظور، به شناسایی و مفصل بندی گفتمان های موجود در چهار اثر ایبسن پرداخته شده است. همچنین کاربردهای این پایان نامه شامل به کارگیری رویکردهای نوین در امر پژوهش، تحلیل و تفسیر متون و به کارگیری سازو کارهایی برای تشخیص گفتمان های موجود در درام و تحلیل و تقطیع عناصر و رسیدن به درام شناسی از منظری دیگر می باشد”

تجربه‌های حرفه‌ای

نمایش‌ها

بازیگر اجرای بازگشت برگزیده جشنواره ماه
بازیگر اجرای های کودک و نوجوان قلعه جا شنل قرمزی
دستیار کارگردان و برنامه ریز نمایش شنل قرمزی

کتاب‌ها

هنر آموزش: کاربرد هنر در آموزش مفاهیم درسی کودکان و نوجوانان
بررسی چهار اثر هنریک ایبسن با رویکرد تحلیل گفتمان دراماتیک (خانه عروسک، اشباح، بانوی دریایی و هداگابلر)
دستیار کارگردان و برنامه ریز نمایش شنل قرمزی
اسکرول به بالا